vba makra excel

vba makra excel

PowerVBA
51-163 Wrocław
Aleja Kromera 63/17


tel. 609472847
email: powervba@gmail.com
Skype: power.vba


Działalność PowerVBA powstała z myślą o użytkownikach programu Excel, którzy chcieliby zautomatyzować codzienną i żmudną pracę w Excelu. Dlaczego automatyzować, jakie korzyści otrzymujemy z automatyzacji czynności, do kogo skierowana jest oferta? Zapraszam do odwiedzin strony i do kontaktu.

.. zobacz więcej pod -» vba makra excel
Działalność PowerVBA powstała z myślą o użytkownikach programu Excel, którzy chcieliby zautomatyzować swoją pracę.
Dlaczego automatyzować, jakie korzyści otrzymujemy z automatyzacji czynności? Jest wiele powodów wykonania automatyzacji.
Wyobraźmy sobie, że kilka razy dziennie, tygodniowo lub miesięcznie szef zleca tobie wykonanie raportu z ogromnej porcji danych, a każda porcja danych różni się od siebie, ale pochodzi z tego samego źródła.
Wykonanie skomplikowanych obliczeń, sumowanie wybranych rekordów zajmuje ponad godzinę. Wysyłasz raport z duszą na ramieniu, bo szef ciągle jest niezadowolony. A ty zadajesz sobie pytanie - co zrobiłam/em źle? Odpowiedź jest prosta.

Praca w Excelu nie jest taka łatwa jakby się mogło wydawać. Jeśli masz do obróbki dużą ilość danych plik jest duży, zajmuje dużo pamięci, dodatkowo jeśli dodasz wiele formuł częste przeliczanie pliku może zabierać dość dużo czasu. Szef poirytowany mówi, że nie otrzymał raportu na czas. Kolejną przyczyną niezadowolenia może być nieporównywalność wykonanej pracy, co może być spowodowane zastosowaniem innych obliczeń i formuł. Inne formatowanie raportu wywołuje u szefa wrażenie, że dostał do ręki zupełnie inny raport.

Zróbmy listę korzyści jakie daje automatyzacja pracy w Excelu w powyższym przypadku:
• Szybkość wykonania pracy – wykonanie pracy w Excelu krok po kroku może zajmować pracownikowi powiedzmy godzinę. Czynności wbudowane w makro mogą zostać wykonane przez 15 sekund,
• Porównywalność pracy – te same warunki obróbki danych, kolejność czynności i wiele innych czynników zapisanych w kodzie VBA zapewniają, że wykonaną pracę można porównać choćby pod względem formatowania np. raportu,
• Prawidłowość obliczeń – te same algorytmy obliczeń, współczynniki, zmienne zawarte w makrze zapewniają, że wynik jest poprawny.

Mamy nadzieję, że podany przykład daje Państwu ogólne wyobrażenie jak potężny staje się Excel w zastosowaniu z Visual Basic for Application.
automatyzacja excela, vba, makra, formularze, usługi, vba w biznesie, makra dla firm, obróbka danych w excelu, visual basic for application, zastosowanie makr w biznesie, narzędzia w excelu, logistyka


darmowe strony www TopCMS
Prezentacja firmy i produktów oraz usług przez Darmowe ogłoszenia INFOSPLIT.EU

Valid HTML 4.0 Transitional